Nasza Kadra

Uploaded image

Dorota Maros

Dyrektor

Doświadczenie: Jestem certyfikowanym trenerem biznesu (Gdańska Akademia Umiejętności Menadżerskich). Posiadam dyplom Certified International Professional Trainer wydany przez ACI (American Certification Institute). Jestem mediatorem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Jestem również managerem z wieloletnim doświadczeniem ze szczególnym uwielbieniem do marketingu stąd m.in. studia The Chartered Institute of Marketing (CIM) uzyskując Professional Diploma in Marketing. Prawdziwym kierunkiem od kilku lat jest dla mnie łączenie doświadczenia zawodowego z umiejętnościami trenerskimi z obszaru komunikacji konstruktywnej. Prowadzę grupy warsztatowe dla rodziców, nauczycieli i w szeroko rozumianym biznesie.

W moim życiu zawodowym ważne miejsce zajmuje współtworzenie Empatycznej Szkoły Domowej – Żyrafia Osada oraz pełnienie funkcji Vi-ce Prezesa w Gdańskiej Strefie Porozumienia.

Prywatnie: Jestem szczęśliwą żoną i mamą dwójki dzieciaków. Uwielbiam przyrodę, słuchać dobrej muzyki, tańczyć najlepiej boso na trawie. Moim największym marzeniem było połączenie umiejętności zawodowych z moją fascynacją językiem empatii i dbaniem o rozwój dzieci. Chcę mieć udział w tym jak świat staję się lepszy.

KONTAKT:
501 785 806
d.maros@zyrafiaosada.pl


Uploaded image

Katarzyna Szadziewska-Łanecka

Dyrektor Administracyjny

Doświadczenie: Z wykształcenia jestem Romanistką, o specjalizacji nauczycielskiej, ukończyłam również studia podyplomowe we Francji z zakresu Zarządzania i Tworzenia projektów unijnych. Mam za sobą różnorodne doświadczenie zawodowe, od pracy w administracji publicznej, poprzez tłumaczenia, aż po kierowanie działem sprzedaży w branży przemysłowej. Zróżnicowane doświadczenie zawodowe doprowadziło mnie do miejsca, w którym obecnie się znajduję. Jestem Prezesem Fundacji Gdańska Strefa Porozumienia (dawniej Gdańska Strefa Porozumienia bez Przemocy) i aktywną propagatorką zaszczepiania Porozumienia bez Przemocy w Edukacji, w Biznesie i w różnych obszarach życia społecznego. Jestem również Trenerem Biznesu i Mediatorem w oparciu o Porozumienie bez Przemocy. Zainicjowałam pomysł stworzenia Żyrafiej Osady z myślą o moich dzieciach, aby mogły kontynuować naukę po żyrafim przedszkolu w miejscu, w którym bliska relacja z uczniem będzie na pierwszym miejscu. Lubię wyzwania, dlatego z prawdziwą przyjemnością współtworzę miejsce alternatywne dla tradycyjnej edukacji systemowej, działające w nurcie Edukacji Wzbogacającej Życie oraz czerpiące z fińskiego modelu edukacji.

Prywatnie: Żona, mama dwójki żywiołowych dzieci. Lubię zwierzęta, obecnie jestem posiadaczką 3 kotów rasy devon rex i klaczy Livii SP. Jeżdżę konno, ćwiczę aerobik, zumbę, pilates.

KONTAKT:
509 449 075
k.szadziewska@zyrafiaosada.pl


Uploaded image

Agata Pryśko

Wice Dyrektor, prowadzi zajęcia outdoorowe i autorską „Doświadczalnię”

Doświadczenie: Z wykształcenia jestem pedagogiem społecznym i filozofem. Te dwie, przenikające się, ale również nieco odległe od siebie dziedziny, mają dla mnie jeden wspólny mianownik: CZŁOWIEK. Praca i kontakt z ludźmi, na różnych płaszczyznach to moja pasja. Jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego pracuje z dziećmi i młodzieżą od niemal 20 lat. Możliwość uczestniczenia w ich rozwoju i obserwacja nabywania przez nich pewności siebie przynosi mi niesamowitą satysfakcję.

Kilka lat temu po raz pierwszy zetknęłam się z Porozumieniem bez Przemocy i od razu się nim zafascynowałam. Oparty na wyrażaniu potrzeb sposób komunikacji jest moim zdaniem najbardziej naturalną ścieżką nawiązania i utrzymania kontaktu. Od tego czasu ukończyłam m.in. warsztat „Mediacja metodą Porozumienia bez Przemocy”, prowadzony przez Liv Larsson, podstawowe szkolenie z mediacji, wykorzystującej elementy NVC (Certyfikat Dyplomowanego Mediatora – 10/10/2012) oraz Szkołę Trenerów komunikacji opartej na empatii, organizowanym przez Dojrzewalnię Róż.

Porozumienie bez Przemocy wykorzystuję w mojej pracy zawodowej – podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów komunikacyjnych oraz w pracy z podopiecznymi Fundacji Marka Kamińskiego, jako trener Metody Biegun, a także w życiu prywatnym w relacjach z bliskimi mi ludźmi.

Prywatnie: Jestem organizatorką własnego życia. Odkrywam w sobie kolejne zainteresowania i nieoczywiste pokłady energii. Kocham góry, uwielbiam czytać i słuchać.

KONTAKT:
a.prysko@zyrafiaosada.pl


Uploaded image

Katarzyna Andrzejewska

Nauczycielka edukacji zintegrowanej 0-3 oraz prowadzi metodę projektu oraz język angielski 1-3

Doświadczenie:  Jestem doświadczonym nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, lektorem języka angielskiego i logopedą. Prowadzę również własna działalność, w ramach której pracuję z dziećmi z różnymi trudnościami, prowadzę zajęcia wyrównawcze oraz wspierające rozwój dzieci i niemowląt. W relacji ze swoimi podopiecznymi stawiam na komunikację i zrozumienie drugiej osoby, bo nie ma niewyuczalnych dzieci – tylko źle dobrane metody. Zawodowo mam złotą zasadę, aby co roku nauczyć się czegoś nowego, aby móc jeszcze efektywniej uczyć i przygotowywać do życia moje dzieci – te „zawodowe” i te „prywatne”.

Prywatnie: Jestem osobą szaloną, kolorową i pełną niespożytej energii. Uwielbiam ludzi, sztukę, gotowanie i zwierzęta. Mam dwie wspaniałe córki, wspierającego mnie męża, z którymi jak tylko mogę udaję się w świat beztroski, ciepła i zabawy.


Uploaded image

Anna Domańska

Prowadzi zajęcia języka polskiego w klasie 4-6 oraz język kaszubski

Doświadczenie: Z wykształcenia jestem prawnikiem oraz nauczycielem języka polskiego i kaszubskiego. Dotychczas pracowałam w kancelarii prawniczej, jednak idea edukacji alternatywnej jest mi bliska od kilku lat. Niedługo po rozpoczęciu największej przygody mojego życia – macierzyństwa, podjęłam decyzję o zmianie o 180 stopni mojej ścieżki zawodowej. Praca z Żyrafiej Osadzie nie jest jednak moim pierwszym doświadczeniem w szeroko pojętej edukacji. Przez wiele lat byłam aktywną harcerką – przez trzy lata prowadziłam własny zastęp, a przez rok współprowadziłam żeńską drużynę harcerską. Kilkukrotnie wyjeżdżałam również jako opiekun na kolonie i obozy z dziećmi i młodzieżą. Metoda Porozumienia bez Przemocy oraz idea komunikacji empatycznej są bliskie mojemu sercu i staram się wciąż rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze.Prywatnie: Jestem szczęśliwą żoną i mamą wspaniałej córeczki, dzięki której znalazłam w sobie odwagę do podjęcia decyzji o zmianie swojej drogi zawodowej. Przyjemność sprawia mi przeczytanie ciekawej książki, obejrzenie dobrego serialu oraz zagranie z bliskimi w grę planszową. Jestem absolutną fanką Harrego Pottera 🙂


Uploaded image

Julia Karpowicz

Prowadzi matematykę w klasie 4-6, informatykę i muzykę

Doświadczenie: Jestem matematykiem, pedagogiem, terapeutą zajęciowym, ale również inżynierem budownictwa. Przez wiele lat udzielałam korepetycji z matematyki zarówno dzieciom w wieku szkolnym, jak i studentom. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, jak i osobami starszymi. Miałam w życiu również „wodny epizod”, w którym zdobyłam uprawnienia płetwonurka oraz młodszego ratownika WOPR. Miałam przyjemność uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej i tym samym nauczyć się gry na pianinie i zaprzyjaźnić się z muzyką. Przez wiele lat śpiewałam w zespołach muzycznych (głównie religijnych), jak i brałam czynny udział w różnych koncertach (również charytatywnych). Uwielbiam dzieci i pracę z nimi. Myślę, że w pracy z najmłodszymi najważniejszym jest dla mnie  zindywidualizowane podejście i nauczanie dla każdego dziecka. Cechuje mnie ogromna empatia i zamiłowanie do ludzi słabszych i potrzebujących, co ma duże przełożenie na nauczanie i cierpliwość do dzieci.

Prywatnie: Moim ulubionym zajęciem są długie rozmowy z ciekawymi ludźmi i śpiewanie pod prysznicem.  Uwielbiam muzykę w szerokim tego słowa znaczeniu – od śpiewu przez granie na pianinie i taniec na rodzinnych imprezach po jej słuchanie. Interesuję się również teatrem, a wyjścia do Gdyńskiego Teatru Muzycznego, to dla mnie idealny pomysł na spędzenie piątkowego wieczoru. Jestem również pasjonatką podróży (tych mniejszych po pięknej Polsce, jak i większych w dalsze zakątki świata).


Uploaded image

Patryk Pokorski

Prowadzi zajęcia historii w klasie 4-6

Doświadczenie: Moja kariera zaczęła się już w liceum, kiedy dołączyłem do grupy rekonstrukcyjnej. Na maturę brałem już urlop ze stażu na zamku, gdzie prowadziłem różnego rodzaju warsztaty i widowiska historyczne. Zdobyłem tytuł technika obsługi ruchu turystycznego i licencję pilota wycieczek. Występowałem jako aktor podczas żywych lekcji historii w szkołach w całej Polsce. Zajmowałem się również przewodnictwem i animacją historyczną. Aktualnie prowadzę działalność gospodarczą poświęconą obsłudze turystycznej, oprawie artystycznej imprez oraz organizacji czasu na różnego rodzaju zajęciach. Prowadzę strzelnicę, gdzie można nauczyć się strzelać z łuku lub wiatrówek. Posiadam zabytkową kamienicę, z której planuję docelowo utworzyć hostel z przestrzenią kulturalno-kawiarnianą. Jestem też inicjatorem i właścicielem Muzeum Kapsla.

Prywatnie: Staram się być człowiekiem renesansu. Uczę się wiele z różnych dziedzin. Szczególnie pasjonuje mnie historia i technika. Staram się zdobywać nowe umiejętności i kończę kolejne kursy. Potrafię już jeździć (samochód, motocykl), pływać (motorówki) i latać (paralotnie). Nie boję się żadnych wyzwań, a największe, jakie sobie postawiłem, to inspirować innych do zdobywania wiedzy.


Uploaded image

Katarzyna Rosińska

Prowadzi zajęcia z biologii, geografii i przyrody 🙂

Doświadczenie: Jestem przyrodnikiem, edukatorem i zaangażowanym działaczem III-go sektora. Studiowałam biologię na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Szczególnie umiłowałam ptaki, dlatego od blisko dwudziestu lat czynnie uczestniczę w pro­gramach badawczych dotyczących migracji ptaków (m.in. Akcja Bałtycka). W ramach mię­dzy­narodowej sieci SEEN brałam udział w ekspedycjach naukowych m.in. w Bułgarii, Egipcie, Turcji i we Włoszech. Od kilkunastu lat zajmuję się  edukacją przyrodniczą. Parę lat temu zmieniłam swoje podejście do nauczania otwierając się na alternatywne formy edukacji. Ukończyłam niemiecko-polski kurs edukacji dzikiej przyrody oraz szkołę trenerów edukacji przyrodniczej. Koordynowałam różne projekty przyrodnicze, edukacyjne oraz związane z kulturą tradycyjną. Jestem współzałożycielką Leśnej Bazy Wilczek – pierwszego leśnego przedszkola w Trójmieście. Obecnie prowadzę również autorski projekt „Dzika Klasa”.

Prywatnie: Największą przyjemność sprawia mi wędrowanie po lesie, zwłaszcza z dziećmi. W wolnych chwilach uczę się śpiewu białego i tańczę w rytm polskiej muzyki tradycyjnej. Marzę o nauczeniu się gry na akordeonie. Jako Gdynianka uwielbiam architekturę modernistyczną.


Uploaded image

Aleksandra Bartyska

Prowadzi zajęcia z języka angielskiego w klasie 4-6

Doświadczenie: Ukończyłam studia na Politechnice Gdańskiej, z zawodu jestem inżynierem energetyki. Studiowałam również lingwistykę na Uniwersytecie Łódzkim. Pracę z dziećmi zaczęłam już na studiach jako trener koszykówki. Przez wiele lat trenowałam koszykówkę. Wielokrotnie brałam udział w ćwierćfinałach i półfinałach Mistrzostw Polski, a nawet w finale Mistrzostw Polski kadetek. Byłam również reprezentantką w kadrze makroregionu. Jestem wychowawcą kolonijnym i  co roku biorę udział w koloniach i obozach jako opiekun, a ostatnio nawet jako instruktor plastyki. Nauką angielskiego zajmuję się od kilku lat, łącząc zamiłowanie do języka oraz pracę. Praca z dziećmi daje mi ogromną przyjemność oraz satysfakcję, dlatego pragnę dalej rozwijać się w tym kierunku. Zawsze się staram, aby każda lekcja była wartościowa oraz rozwijała dzieci, przy okazji łącząc naukę oraz zabawę.

Prywatnie: Uwielbiam spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi. Interesuję się sportem, lecz nie jest to tylko koszykówka. Marzę o dalekich podróżach, odkrywaniu świata oraz poznawaniu ludzi.


Uploaded image

Paweł Dąbrowski

Nauczyciel wychowania fizycznego

Doświadczenie: Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Przez wiele lat byłem reprezentantem Polski w rugby. Aktualnie jestem trenerem i nauczycielem.

Prywatnie: Każdą wolną chwilę spędzam na świeżym powietrzu z żoną i córką. Lubię podróże i wędkarstwo. Pasjonuje mnie gotowanie i zdrowe odżywianie.