NVC u nas

żyrafy

Zależy nam na tym, aby dzieci w Żyrafiej Osadzie miały styczność z żywym językiem serca, m.in. poprzez obcowanie z nim na co dzień. Najbardziej naturalną drogą „zarażania się” językiem empatycznym jest według nas kontakt, w jaki z dziećmi wchodzą towarzyszące im osoby dorosłe.

 

Zarówno rodzice jak i nauczyciele biorą udział w regularnych warsztatach w duchu Porozumienia bez Przemocy, rozwijając swoje umiejętności komunikacji empatycznej. Dzieci wraz z nauczycielami uczestniczą również w comiesięcznych warsztatach Porozumienia bez Przemocy, podczas których poznają stopniowo cztery kroki prowadzące do porozumienia, realizując „Sen Żyrafy” – program wprowadzający poprzez zabawę Porozumienie bez Przemocy.

W życiu codziennym naszej szkoły domowej, każdy dorosły wspiera komunikację w duchu PbP w społeczności Osady, poprzez dawanie dzieciom empatii, kiedy tego potrzebują, mediowanie pomiędzy dziećmi oraz poprzez wyrażanie siebie samych. Dorośli wspierają również dzieci w utrwalaniu nabywanych umiejętności podczas kolejnych warsztatów.